Gładzie gipsowe, tynki

Aby wykończenie naszego mieszkania było perfekcyjne warto pokryć je tynkiem i gładzią gipsową.
Pozwala to uzyskać idealnie gładkie dopieszczone ściany.

Pierwszym ważnym elementem jest odpowiednie dobranie tynku którym pokryjemy ścianę. Dzięki temu zapewnimy lepszą przyczepność do podłoża a co za tym idzie większą trwałość.  Najpopularniejsze są tynki gipsowe oraz tynki cementowo-wapienne. Ścianę pokrytą już odpowiednim tynkiem warto ją wygładzić.

Istotne jest aby ściana przed pokryciem gładzią była pozbawiona wszelkich pęknięć i rys, gdyż gładź gipsowa sama nie poradziła by sobie ze zbyt chropowatą powierzchnią, co mogłoby skutkować niezbyt estetycznym wyglądem ścian. Produkty te szybko chłoną wilgoć, dlatego nie zalecamy ich nakładania w pomieszczeniach w których wilgotność powietrza wynosi ponad 70%. Nie musicie się państwo obawiać, ponieważ tak dużej wilgotności w normalnych domowych warunkach nie ma. Produkty te są szybkoschnące, już po paru tygodniach od zakończenia prac można się cieszyć pięknym wyglądem pomieszczenia.

Nakładanie tynków i gładzi gipsowych wymaga niezwykłej staranności i bardzo dobrej organizacji pracy, gdyż szybki czas wysychania i twardnienia nie ułatwia nam zadania.

Dlatego też warto  ten wysiłek powierzyć fachowcom.